Ahvaz14MA - همایش انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز برگزار شد

همایش انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز برگزار شد

 

در روز دوشنبه مورخ دوم اسفند ماه تعداد همایش های برگزار شده انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز به عدد 30 رسید.

در سی امین همایش که در سالن مجموعه فرهنگی فجر اهواز برگزار گردید بیش از یکهزار نفر از خیرین و نیکوکاران ، گرد هم آمدند و در رضایتمندی حق تعالی و خرسندی خانواده های ایتام و نیازمندان  یکبار دیگر خلوص و پاکی را به نمایش گذاشتند.

همایش خانواده بزرگ خیرین و نیکوکاران انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز راس ساعت هشت و سی دقیقه با آیات الهام بخش قران کریم و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و پخش کلیپی بمناسبت ایام فاطمیه آغاز گردید. سپس با دعوت مجری ، آقای شالباف رییس هیات مدیره انجمن روی سن حاضرو ضمن خیر مقدم ، از حضور خواهران و برادران حاضر در جلسه تقدیر و تشکر نمودند .در ادامه ی برنامه کلیپ کوتاهی که به یاد کلیه ی عزیزان خیر و نیکوکار و خصوصآ شادروان یحیوی بنیانگذار و شادروان حاج آقا صانع ، رییس فقید و پیشین هیات مدیره که به دیار باقی سفر کرده اند پخش گردید

سپس تاتر کوتاه و بسیار تاثیر گزاری که توسط نونهالان مهد کودک انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز تهیه شده بود اجرا گردید که در پایان با تشویق های شور انگیز حاضرین مواجه شد .

در ادامه نیز کلیپ پانزده دقیقه ایی از وضعیت چند خانواده تحت پوشش به نمایش گذاشته شد که وضعیت مسکن ، درمان و وضعیت آموزشی بسیار اسفناک آنان را با وضعیت فعلی مقایسه میکرد که با کمک و مساعدتهای خیرین و نیکوکاران  برای این عزیزان مسکن مناسب خریداری شده بود و اکنون در آرامش و آسایش به سر می برند و دعای خیر خود را بدرقه ی نیکوکارانی می کردند که این آرامش را به آنان اهدا کرده بودند .

در بخشهایی از این کلیپ خانواده ی بی سرپرستی که دارای دو فرزند معلول و یک فرزند نابینا بودند و با سختی بسیار زندگی می کردند را به تصویر کشیده بود که اکنون برای آنان خانه ایی خریداری  و برای دختر معلول خانواده ویلچر برقی و برای پسر معلول کفشهای طبی خریداری شده بود.لازم به ذکر است دختر نابینای خانواده که چندین سوره از قران کریم را حفظ بود تصمیم گرفته در فضای ارام فعلی ، وقت خود را صرف حفظ کل قران کریم نماید .

تردیدی نیست ، دعای خیر اینگونه خانواده ها و برکت تلاوت قران کریم در این خانه ها ، بهترین ذخیره آخرت  خیرین و نیکوکارانی است که با حمایتهای خود رضای حق تعالی  و عاقبت بخیری را ره توشه ی خود می نمایند .

در بخش پایانی و نهایی این همایش برنامه ی گلریزان برگزار گردید . در این بخش که با اجرای آقای اکلیلی از هنرمندان با سابقه ی تلویزیون و سینما  و مجری گری آقای صادقی از مجریان توانمند صدا و سیما برگزار گردید صحنه های بسیار احساسی را در فضای سالن حکمفرما کرد .

در بخش گلریزان ، برای اولین بار و بصورت کاملا ابتکاری از حاضرین که متشکل از خانواده های مومن و نیکوکار بود خواسته شد که حاضرین ، فرزندان خود را تشویق به امور خیر نمایند و در این راستا اگر قصد تقدیم هدایایی را دارند توسط فرزندان خود اهدا نمایند که بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت و حضور فرزندان خیرین بر روی سن و تقدیم هدایا ، جو معنوی خاصی را بر سالن حکمفرما کرد .

در کنار سالن همایش ، نمایشگاه مختصری از فعالیتهای گسترده واحدهای مختلف انجمن بصورت نمادین برگزار گردید که خانواده های حاضر ، قبل از ورود به سالن اصلی از این نمایشگاه بازدید و همکاران انجمن توضیحات لازم را به آنان ارائه می نمودند .

در یکی از این غرفه ها که اختصاص به صندوق قرض الحسنه بنی هاشم داشت توضیحاتی در خصوص امکان سپرده گزاری خیرین و چگونگی دادن وام به خانواده های نیازمند و یا تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم ع ارائه شد و خوشبختانه تعدادی از خیرین از این اقدام خداپسندانه استقبال و مبالغی را متعهد شدند

لازم به توضیح است که انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز بیش از 1500 خانواده و نزدیک به 4000 نفر از خانواده های عام و سادات را تحت پوشش همه جانبه خود دارد که از این بین نزدیک به 80 نونهال در واحد مهد کودک ، بیش از 1500 دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف و بیش از 300 دانشجو را در مجتمع فرهنگی خود تحت حمایتهای درسی و آموزشی قرار داده است .

انجمن خیریه چهارده معصوم ع اهواز ، همچنین با ایجاد واحد کاریابی و اشتغال در امر آموزش و مهارت آموزی خانواده ها وفرزندان آنان نیز گامهای موثری برداشته که به لطف الهی و حمایتهای بیدریغ دور اندیشان نیکوکار ، درطی  سالهای گذشته ، تعدادی از خانواده های تحت پوشش موفق به خود کفایی شده اند و خود اکنون  به یاری سایر خانواده های تحت پوشش شتافته اند .