غربالگری دیابت و معاینات پرشکی مددجویان

معاینات پزشکی و غربالگری دیابت و  کارگاه آموزشی

معاینات پزشکی و غربالگری دیابت 111 نفر از دانش آموزان و خانواده های تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز توسط بنیاد پیشگیری و کنترل دیابت و پزشک نیکوکار و خیر به همراه برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی در محل دفتر مرکزی انجمن صورت گرفت.

این کارگاه با هدف آموزش و پیشگیری از دیابت  و برای گروههای هدف که شامل افراد دیابتی ،افراد در معرض دیابت ،خانواده های تحت پوشش و کارکنان انجمن می باشد ، برگزار شد.

معاینات پزشکی با هدف شناسایی بیماریهای جسمی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی دانش آموزان و خانواده های آنان به صورت دوره ای انجام می گیرد .

از آنجا که یکی از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در هر دوره تحصیلی سلامت جسمانی و روانی آنان است.بنابراین چه از نظر آموزشی و کنترل عوامل افت تحصیلی و چه از نظر بهداشتی و پیشگیری از بیماری ها لازم است به طور مرتب از معاینات پزشکی بهره مند شوند

غربالگری بیماری دیابت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و افراد جامعه باید برای این بیماری اهمیت خاصی قائل شده و حداکثر هر شش ماه یکبار قند خون خود را چک کنند و در صورت لزوم تحت کنترل قرار گیرند.

دیابت نوعی سرطان خاموش می باشد که باید با کنترل این بیماری از شیوع آن جلوگیری کنیم و با اصلاح تغذیه صحیح و مناسب این مساله امکانپذیر می باشد

از شما همراهان انجمن درخواست می گردد در صورتی که پزشکان و متخصصانی را می شناسید که می توانند با انجمن در زمینه ی معاینات پزشکی درمان و مراحل درمانی ما را یاری نمایند به ما معرفی کنید.

گفتنی ست انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در زمینه ی درمان، آموزش، مسکن، جهیزیه ، کمکهای نقدی و غیرنقدی ، مشاوره تحصیلی و خانواده به مددجویان تحت حمایت خود خدمات ارائه می دهد.