Ahvaz14masoom - امین نیکوکاران - او هم یکی از همه بود

او هم یکی از همه بود

او هم یکی از همه بود

امروزه صحبت از همیاری و دست گیری دستانی افتاده و نیازمند ، حرفی آشناست .

امروزه صدقه و صدقه دادن ،  حرکتی انسانی و اجتماعی است که قریب باتفاق مردم ، هر روزه با آن انس گرفته اند .

و البته امروزه ، مردان و زنانی از خود گذشته که دست گیر و یاری رسان نیازمندانند کم نیستند

اما افراد از خود گذشته ایی که تمام هستی و جان و مال خود را بی هیچ چشم داشتی و فقط برای جلب رضای خدا صرف کمک به ایتام و خانواده های نیازمند می کنند شاخص اند .

شادروان حاج مجید شالباف یکی از همین خداجویان واقعی بود که با تحصیلات عالیه و سابقه مبارزاتی قبل از انقلاب  سال ها در سنگر آموزش و پرورش استان ، خدمات ارزنده ای به جامعه ی فرهنگی اهواز تقدیم نمود .

 سابقه انقلابی و مردم دار بودن ایشان موجب شد که شادروان شالباف بعنوان اولین فرماندار شوشتر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منصوب و پس از آن سال ها در کسوت دبیر و معاونت مدیر کل آموزش و پروش استان خوزستان به فرهنگیان و دانش آموزان استان خدمت نمودند .

شادروان شالباف با همراهی مرحوم  محمد یحیوی و مرحوم عبدالحسین صانع و دیگر خیرین درسال ۱۳۶۷ ودر سالروز تولد مبارک بزرگترین حامی ایتام حضرت علی ابن ابی طالب علیه السلام انجمن خیریه چهارده معصوم ( ع ) اهواز را پایه گزاری کردند که این شجره طیبه اکنون بیش از ۱۴۰۰ خانواده یتیم و بی سرپرست را تحت پوشش دارد.

انجمن خیریه چهارده معصوم (ع ) اکنون با همت والای این عزیزان از دست رفته و به پشتوانه خیرین و نیکوکاران ، علاوه بر حمایتهای مالی و معیشتی با داشتن یکی از بزرگترین مجتمع های فرهنگی و آموزشی و با استفاده از مجرب ترین کادر علمی و آموزشی که تماما" توسط کمکها و حمایتهای خیرین و نیکوکاران تاسیس و اداره می شود توانسته با افتخار بیش از 2000 نفر از فرزندان ایتام را از مهد کودک تا مقاطع دانشگاهی حمایت نموده و علاوه بر جلوگیری از ترک تحصیل این عزیزان با برنامه ریزی دقیق و علمی ، دانش آموزانی ممتاز و همچنین  دانشجویان فرهیخته ایی را تا مقطع دکترا تحویل جامعه دهد .

بی شک دعای خیر ایتام و خانواده های نیازمند ، ره توشه شادروان مجید شالباف و همه کسانی است که در ایام سخت بیاد آنان بوده اند .