Ahvaz14MA - آخرین اخبار ورویدادها ی خیریه

بازدید اصحاب رسانه از خیریه

به منظور گرامیداشت مقام خبرنگاران و فعالان رسانه های خبری و تصویری خبرنگاران روزنامه ها، نشریات و سایر رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی در روز سه شنبه مورخ 23/05/97 از مجموعه انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی انجمن، در این برنامه که با استقبال گرم مدیرعامل، تعدادی از اعضای هیئت مدیره، مدیران و پرسنل خیریه همراه بود،  خبرنگاران و مهمانان حاضر از واحد های مختلف انجمن بازدید نموده و با فعالیت های خیریه در زمینه: اشتغال و کاریابی، مددکاری اجتماعی، نحوه اهدای کمک ها به خانواده های تحت پوشش، برنامه های فرهنگی، آموزشی و تقویت مهارت های زندگی و حرفه آموزی مددجویان آشنا گردیدند.

در ادامه ، فیلم مستند معرفی و خدمات حمایتی خیریه به نمایش گذاشته شد ، سپس حاج احمدعلی کلاه دوز (مدیرعامل خیریه) و نیز حاج حسن نیزاری (سخنگوی هیئت مدیره) با خوش آمدگویی به مهمانان گرانقدر ، توضیحات مبسوطی پیرامون تاریخچه تأسیس خیریه، اهداف، چشم انداز و رسالت اجتماعی خیریه ارائه و اهم فعالیتها و انواع خدمات حمایتی انجمن به مددجویان در راستای کاهش آثار محرومیت و رسیدگی به نیازهای خانواده ها و افراد تحت پوشش را تشریح نمودند.

شایان ذکر است خبرنگاران و اصحاب رسانه از فعالیت ها و برنامه ریزی ها و تلاش های مجموعه خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز اظهار رضایت نموده و بر گسترش ارتباط کاری با این خیریه و انعکاس رویدادها و فعالیت های خیریه و همکاری متقابل تأکید نمودند.

 

 

 

 

 

 

به پیشواز عید سعید قربان

به پیشواز عید سعید قربان

انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز هرساله در روز عید سعید قربان و با هدف تامین گوشت و مواد پروتئینی مورد نیاز خانواده های ایتام و نیازمند تحت پوشش ، سفارش قربانی نیکوکاران و خیرین عزیز را به نیت نذر، عقیقه و ... دریافت و طبق موازین شرعی و با رعایت اصول بهداشتی با کمترین هزینه ممکن انجام داده و در نهایت گوشت حاصله را در بسته های چند کیلویی به همراه کله پاچه و جگر تحویل خانواده های نیازمند تحت پوشش نموده است.

بنابه گزارش روابط عمومی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز ، در سال 1396 نیز با برنامه ریزی مناسب قبل از عید قربان و تدارک امکانات و نیروهای موردنیاز و با مشارکت بخشی وسیعی از کادر انجمن ، نیروهای افتخاری و با نظارت عالیه هیئت مدیره ، این برنامه در فضایی مملو از صمیمیت و معنویت خاصی صورت گرفت.

نیکوکاران که اغلب قبل از روز عید نسبت به سفارش قربانی اقدام نمودند ،از نحوه  فرآیندمنظم و سیستماتیک در دریافت سفارش ، ذبح و نظارت شرعی و بهداشتی که با همکاری اداره کل دامپزشکی استان شکل گرفت ابراز رضایتمندی نمودند.

مراسم ذبح گوسفند براساس هماهنگی ها و جلسات فراوان مسئولین و واحدهای انجمن در روزهای جداگانه که وظایف و عملکرد کلیه نیروهای انسانی را مشخص میکند،در روز مقرر انجام گرفت.

گفتنی است برای این منظور تبلیغات میدانی وسیعی از سوی روابط عمومی انجمن شکل گرفت. علاوه بر چاپ و توزیع پوستر و انتشار خبر در نشریات  ، فعالیتهایی از طریق پیامک ، انتشار در شبکه های اجتماعی و وب سایت برای دعوت از خیرین و نیکوکاران جهت مشارکت در این امر خیر به عمل آمد.

در ادامه این مطلب ، تصاویر بخشی از تلاشهای امانتداران شما بزرگواران در این خیریه به تصویر کشیده شده است.

 

 

برای سفارش گوسفند جهت عید قربان کلیک کنید

 

 

 

جشن پایان دوره نونهالان مهد کودک

در روز یکشنبه مورخ 1397/04/03 جشن پایان دوره سال تحصیلی مهدکودک معرفت (وابسته به انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز ) در سالن واحد فرهنگی انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ، در این جشن باشکوه که با حضور 84 نوآموز برگزار شده بود برنامه های شاد و متنوعی ( نظیر:  اجرای نمایش عروسکی ، توزیع هدایا ، عکس یادگاری پایان دوره ، پذیرایی با کیک نمادین پایان دوره و... )  اجرا گردید.

خلاصه ی فعالیت های مهدکودک معرفت در طول سال تحصیلی 96-97 بشرح زیر می باشد:

-         برگزاری دوره های علمی از جمله بازدید از موزه حیات وحش دانشگاه، بازدید از کتابخانه مرکزی، بازدید از آتش نشانی، بازدید از شهرک ترافیکی، شرکت در فستیوال نقاشی مهدکودک های اهواز

-         اردوهای تفریحی از جمله پارک ساحلی، رستوران، دیدن نمایش، سینما، خانه بازی، زیارت علی ابن مهزیار اهوازی،         پارک جنگلی

-         برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی مانند جشن پیروزی انقلاب، جشن نوروز، مراسم تاسوعا و عاشورا، جشن مبعث،     جشن نیمه شعبان و ...

ضمناً وضعیت بهداشت و سلامت جسمانی و مشاوره این عزیزان مرتباً توسط پزشکان، چشم پزشکان ، دندان پزشکان و مشاورین افتخاری رسیدگی و کنترل شده است .

شایان ذکر است که کلیه هزینه های برگزاری مراسم ، پذیرایی و هدایای نونهالان توسط نیکوکار عزیزی تامین گردید .

بازدید مدیرکل محترم سازمان آموزش و پرورش خوزستان

روز یکشنبه 3 تیر 1397 جناب آقای دکتر تقی زاده مدیر کل محترم سازمان آموزش و پرورش خوزستان از انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ، ایشان از بخشهای مختلف انجمن بازدید نموده و اهم فعالیتهای این خیریه در زمینه خدمات حمایتی ، آموزشی و فرهنگی به مددجویان را از نزدیک مشاهده نمودند.

در جریان این بازدید 2 ساعته وی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده ، اظهار امیدواری نمود تا به سهم خود و  از طرف همکاران فرهنگی عزیز مشارکتی مؤثر و فعال تر در زمینه های مختلف از جمله واحد فرهنگی و با ارائه آموزشهای لازم به فرزندان تحت پوشش ایتام و نیازمند داشته باشند.

گفتنی است در حال حاضر بیش از 2000 نفر از دانش آموزان مقاطع مهدکودک تا دانشگاه از امکانات و حمایتهای مادی و معنوی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز بصورت کاملا رایگان و با حمایت مستقیم و غیر مستقیم نیکوکاران استفاده می نمایند.

 

 


 

عید سعید فطر مبارکباد

خدا حافظ ماه مهربانی و ضیافت الهی

 

انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در یکماه گذشته پذیرای کرامت و بخشندگی شما نیکوکاران بزرگوار بوده و هدایای ارزشمند شما را به رسم امانت به ایتام و نیازمندان تحویل نمود.

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران عزیز و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر ، انتظار می رود همچون گذشته با پرداخت فطریه این نهاد مردمی را در یاری رساندن به ایتام و نیازمندان حمایت نمایید.

پایگاههای انجمن در محل برگزاری نماز عیدفطر ( مصلای مهدیه امام خمینی «ره» ، آستان مقدس علی ابن مهزیار اهوازی ، سایر مساجد ) ، همچنین دفاتر و شعب انجمن در سطح شهرستان اهواز ، تهران و کرج پذیرای شما عزیزان و دریافت فطریه ، مد روزه و کفاره میباشد.

مبلغ فطریه : در خوزستان 55.000ریال

مبلغ مد روزه : هر روز 15.000 ریال

مبلغ کفاره عمد: هر روز 900.000 ریال

شایان ذکر است مبالغ یادشده متناسب با خوزستان بوده و در سایر استانها مطابق فتوای مراجع و علمای هرمحل تعیین می گردد.

زیر مجموعه ها